Witaminy – zdrowie oraz piękno dla wszystkich

To nie bajka ani mit. Przyjmowanie witamin zapewnia nam zdrowe ciało oraz pełen zdrowia umysł codziennie! Witamin jest jednakże tak wiele, iż ciężko byłoby wypracować dietę, jaka zawierałaby je wszystkie i jeszcze do tego w odpowiedniej, przyswajalnej dawce.

W następstwie tego z pomocą przychodzą aromaterapia, które całościowo są w stanie zapewnić naszemu organizmowi stosowną dawkę witamin. Wymieńmy kilka najbardziej istotnych z nich, jakie są obowiązkowe za zdrowie naszego organizmu. Jedna z najistotniejszych to kwas foliowy – witamina B9, odpowiedzialna za kondycję nerwową naszego organizmu.

Wspomaga też rozwój dziecka w brzuchu matki. Pomaga w momentach obniżonej koncentracji. Funkcjonuje wspomagająco w leczeniu osób chorujących na depresję i schizofrenię. Kolejną ważną witaminą jest witamina K, jaka odpowiada za krzepnięcie krwi. Jest niesłychanie przydatna, bowiem zapobiega krwotokom oraz krwawieniom immanentnym oraz krzepnięciu krwi. Powstrzymuje nadmierne krwawienie miesiączkowe. Jest też ważną pomocą dla osób chorych na osteoporozę, dzięki temu że pomniejsza utratę wapnia. Przyspiesza też proces zrastania się kości. Równie ważną witaminą jest także witamina A, która jest silnym antyoksydantem oraz działa oczyszczająco na ciało.

Zwiększa naszą odporność oraz zmniejsza działanie wolnych rodników. Jej obecność w organizmie powoduje większą produkcję przeciwciał i wzmożoną produkcję cytotoksycznych komórek T, które utrudniają dostęp bakteriom i wirusom do ludzkiego organizmu. Nie sposób wymienić tu wszystkich witamin i ich zadań, tak dużo ich jest. Należy jednakże pamiętać, aby swoją dietę czynić w głównej mierze bogatą w jak najogromniejszą ilość witamin i minerałów, by radować się zdrowiem i nienaganną formą przez długie lata. Najwięcej witamin mają oczywiście owoce i warzywa, w następstwie tego zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim musimy pamiętać o ich spożywaniu w sporych ilościach.

Poza sezonem warzywnym jesteśmy w stanie korzystać z mrożonek lub poprawnie wcześniej przygotować przetwory, jakie osłodzą oraz umilą nam zimowy czas. Z pewnością też suplementy diety odciążą nasz jadłospis i pomogą w dostarczeniu odpowiedniej dawki witamin.

Zobacz także