Testy genetyczne jako podstawa leczenia onkologicznego w placówce medycznej OpraMed

Testy genetyczne to baza leczenia onkologicznego w klinice OpraMed. Z ich wykorzystaniem można diagnozować nie tylko choroby onkologiczne, ale też skłonności do ich pojawienia się. Terminy na badania wyznaczone są szybko, co jest wyjątkowo znaczące u chorych zaniepokojonych pojawieniem się symptomów jakie świadczą o pojawieniu się choroby. Diagnozie poddane są nowotwory: nerek, płuc, jelita grubego, pęcherza moczowego, przełyku, trzustki, żołądka, tarczycy, piersi, jamy nosowo – gardłowej, skóry, czy gruczołu krokowego. Materiał uzyskany jest z komórek krwi lub z wymazu z jamy ustnej. Jeżeli tylko w wynikach badań wykryta będzie wyższa skłonność genetyczna na zachorowanie, pacjent może liczyć na terapię w klinice.

Placówka proponuje: wdrożenie profilaktyki antyrakowej, szybkie diagnozowanie, jak i zatrzymanie rozwijania się schorzenia. Onokogenetyka to jedna z tych dziedzin, jakie w placówce są polecane. Dostępne testy pozwolą wykrywać zmiany genetyczne w chromosomach lub w białkach osób poddających się badaniu. Wpisując się na zabieg, pacjent dowie się, jak przyszykować się do wizyty.

Pracownicy placówki zaznaczają, że wdrożenie profilaktyki jest znaczące w przypadku agresywnych postaci raka. Możliwe jest wyleczenie większości chorych, u których tylko na wyjątkowo wczesnym etapie znaleziono komórki nowotworowe. Jeśli wobec tego ktoś ma w rodzinie osobę chorującą na raka, to powinien zdecydować się na badania. Poradnia onkologiczna, na podobnej zasadzie jak borelioza leczenie funkcjonuje na wysokim poziomie i dlatego opłaca się w to miejsce skierować.

Zajmuje się ona udzielaniem porad chorym skierowanym przez innych medyków do tego miejsca. W poradni odbywają się również wizyty kontrolne chorych wpisanych tuż po diagnozowaniu na leczenie w klinice. Promowana jest tutaj również edukacja medyczna oraz nawyki prozdrowotne. Diagnostyka jest istotnym elementem funkcjonowania warszawskiego obiektu.

Zobacz także