Jakim sposobem rozwijała się medycyna? Olejki dawniej oraz dziś

Schorzenia sezonowe bodajże w największym stopniu doskwierają wszystkim. Z pewnością okres jesienno-zimowy daje o sobie znać, kiedy tak właściwie dostrzegamy pierwsze symptomy. Katar, ból głowy, gardła, gorączka to typowe objawy przeziębienia, ale i grypy, których nie znosimy, głównie jesienią. Jest parę przetestowanych sposobów na to, żeby ustrzec się tych niedogodności. Przede wszystkim należyta dieta bogata w warzywa i owoce, w jakich znajdują się naturalne kompozycje oraz witaminy. Nie trzeba również specjalnie wspominać o tym, iż należy się stosownie ubierać do każdej sytuacji, nawet, jeżeli za oknem słońce, należałoby wziąć pod uwagę, iż październikowe, listopadowe lub nawet grudniowe słońce bywa zdradliwe.

Jeśli nie da rady zażywać witaminy w naturalnej postaci można uzupełniać niedobory szczególnymi środkami dostępnymi w każdej aptece bez recepty. Szczepienia w pewnych momentach także są bardzo dobrym sposobem na zapobieganie chorobie, która umie wykluczycie z życia kilka dni, spędzonych na niezbyt miłych chwilach w łóżku z zatkanym nosem, bólem oraz gorączką.

Korzystne są witaminy, niemniej jednak i inne pomoce, jak leczniczy olej konopny. Witaminy są nam niebezużyteczne do życia, jednakowoż nie umiemy ich sami wytwarzać. Organizm musi je otrzymywać wraz z pożywieniem, inaczej od tego co jemy zależeć będzie nasze zdrowie oraz życie. Wyjątkami są witamina D, jaka wytwarza się w naszej skórze pod wpływem słońca, oraz witamina K, która powstaje dzięki bakteriom żyjącym w naszych jelitach. Z beta-karotenu nasz organizm umie uzyskać witaminę A, jednak konieczne jest spożywanie warzyw i owoców o zabarwieniu czerwonym, żółtym, pomarańczowym, inaczej tych zawierających beta-karoten. Witaminy są potrzebne do współpracy z enzymami, od których zależą nasze misje życiowe.

Jak widzimy, bez witamin nie da się żyć, powinniśmy o tym nie zapominać komponując jakąkolwiek dietę. Każdy z nas ma inne zapotrzebowanie na witaminy, a ilość zależy od stworzonego przez nas sposobu życia, pracy, wieku, płci. Wielokrotnie mamy apetyt na coś bliżej nieokreślonego – to sygnał od organizmu, że mu jakiegokolwiek składnika, witamin, brakuje.

Zobacz także