Jaką dietę rozpocząć?

Patrząc na chude modelki na zdjęciach ulotek, trudno nie popaść w kompleksy. I chociaż zdecydowana większość tych fotografii została poddana komputerowej obróbce, to jednakże każdy pod ich wpływem zaczyna patrzeć krytycznym wzorkiem na własne ciało. Szczególnie uciążliwe są zbyteczne kilogramy oraz ponadprogramowe centymetry w talii. Wolno co prawda zamaskować je jakoś pod grubą powłoką ubrań, jednakże wiosną, a zwłaszcza latem wszystko niespodziewanie staje się dostrzegalne.

Dla wielu osób ostatnią deską ratunku są oszałamiające diety – jeśli potrzebujesz pomocy zobacz co proponuje doświadczony dietetyk. Swoją nazwę zawdzięczają temu, że w wybitnie szybkim czasie pozwalają zrzucić kilka jeśli nawet nie więcej kilogramów. Każdy dzień takiej diety przewiduje parę lekkich posiłków. Zazwyczaj niemniej jednak dzienny limit kalorii nie przekracza 1200 kcal.

Wolno więc bardzo błyskawicznie schudnąć, jakkolwiek zaraz po diecie, gdy tylko zwiększa się ilość spożywanych pokarmów, rezultat zaczyna powoli stawać się coraz mniej widoczny. Niebezpieczeństwem jest również efekt jo-jo. Jeśli tuż po diecie wróci się do dawnych nawyków żywieniowych, to waga niezwykle szybko się powróci do stanu sprzed diety.

Idealna waga, szczupła sylwetka, wzorowe wymiary to marzenie wielu osób. Szczególnie aktualnie, kiedy tak kolosalny nacisk kładzie się na atrakcyjny, młodzieńczy wygląd. Obecne media kreują nowatorskie kanony interesująca. Niedoścignionym wzorem dla wielu kobiet, a przede wszystkim dla nastolatek jest niezwykle wysoka i wysmukła modelka. Patrząc na przeróżne zdjęcia, trudno nie popaść w kompleksy. Pod ich wpływem dużo osób zdecydowało się przejść na przeróżne diety.

Zobacz także