Jak wiele trwa zabieg depilacji i czy czuje się ból?

Mnóstwo osób decyduje się na trwałe usuwanie owłosienia. Musi to być decyzja przemyślana. Należałoby sam zabieg poprzedzić wizytą w gabinecie kosmetycznym, w którym będzie on wykonany, aby dowiedzieć się, na czym taka depilacja laserowa będzie polegać. Na ogół nie mamy się o co martwić. Taka depilacja laserem jest w całości bezpieczna. Przeprowadzana jest przez osobę doświadczoną, która zna się na tym. Dla niektórych znaczący jest czas zabiegu. To, jak wiele godzin spędzimy u kosmetyczki zależy głównie od tego, jakie partie będziemy depilować.

Jasne jest, że depilacja obu nóg będzie trwała o wiele dłużej aniżeli depilacja chociażby pach. Powinniśmy jednakże być przygotowani na spędzenie dłuższego czasu w gabinecie. Zabieg nie jest ciężki. W niektórych jego fazach jesteśmy w stanie poczytać gazetę lub książkę. Dla wielu jest to ciepło spędzony moment, zrelaksowaniem się, odpoczynek. Skutkiem tego też nie musimy bać się takiego zabiegu. W znacznej większości przypadków jest on nadzwyczaj miły.

Oczywiście musimy prawidłowo nastawić się na taką depilację. Wiele zabiegów jest bolesnych. Niektórym powinniśmy się poddać – ze względu na polepszenie stanu zdrowia, innym poddajemy się ponieważ pragniemy, bowiem mamy taki kaprys, bowiem marzymy, by porządniej wyglądać. To jednakże od nas zależy, gdzie udamy się na taki zabieg, kto go nam wykona. Decydujący głos mamy na przykład w owym czasie, gdy planowana jest przez nas usuwanie rozstępów poznań. To my sami wybieramy słuszny gabinet oraz kosmetyczkę, która nam taka depilację wykona. Niekiedy jest tak, iż do kogoś mamy zaufanie, nieraz ktoś nam został polecony.

A jakkolwiek taka depilacja laserem trwa nawet kilka godzin. Istotna jest więc solidność oraz dokładność wykonania zabiegu, ale także oraz atmosfera, w której będziemy przebywać przez ten czas. Taka depilacja nie jest ciężka. Osoba, jaka jej się poddaje nie czuje żadnego bólu. Po zakończeniu depilacji może wystąpić łagodne pieczenie, swędzenie czy zaczerwienienie. Nie są to jednak przykre dolegliwości. Nieraz nawet ich nie spostrzegamy. Depilacja nie jest wiec żadnym poświęceniem – wyraźnie przeciwnie, ułatwieniem sobie życia.

Zobacz także