Jak gasić pragnienie w zdrowy sposób

Kawa i inne napoje są nadzwyczaj atrakcyjne, przede wszystkim na imprezach czy też różnego rodzaju okazjach, gdzie woda nie byłaby nazbyt wskazana. Nieraz słodkie napoje rzeczywiście są przydatne, choćby przy piciu alkoholu, bo alkohol pozbywa się cukry, a pijąc czy jedząc coś słodkiego z powrotem go do organizmu ludzkiego dostarczamy.

Tak czy inaczej, picie słodkich napojów jest wybitnie powszechne, nawet normalnie, w domu, kiedy tak właściwie wracamy oraz jesteśmy zmęczeni i spragnieni, to pijemy słodkie napoje zamiast wody lub ewentualnie kawę rodzaju kawa ziarnista. Z jakiej przyczyny? Bo nam smakuje, ponieważ odpowiedniej się pije, albowiem jesteśmy przyzwyczajeni?

Słodkie trunki to jednak coś, z czym musimy mnóstwo uważać. Rozumie się samo przez się przecież, że wszystko co robimy i wszystko co spożywamy, jeżeli róbmy to w zbytnich ilościach ma prawo nam zaszkodzić.

Dokładnie tak samo może być w przypadku słodkich napojów, które spożywane w nadmiernie gigantycznej ilości mogą nawet prowadzić do tycia, a tego przecież nikt by nie pragnął. Wobec tego słodkie napoje i ich picie jest w porządku gdy tylko będzie najzwyczajniej w świecie ostrożni oraz nie będziemy przesadzać. Fundamentem powinna być woda.

Zobacz także