Doświadczenie ortopedów przyjmujących w Sports Medic

Profil chorych, którzy kierują się do ortopedów w ośrodku Sports Medic wskazuje na to, z jakimi przypadkami chirurdzy oraz ortopedzi mają w takiej placówce do czynienia. Każdy przypadek medyczny jest inaczej postrzegany, także w zakresie jednej specjalizacji, dlatego też eksperci medyczni do każdego z pacjentów podchodzą indywidualnie. Ortopedia Wrocław przyjmuje najczęściej chorych, którzy: doznali urazu układu ruchu, skarżą się na bóle kręgosłupa i kostno – stawowe, odczuwają ból podczas chodzenia, mają problemy z ruchomością kończyn i stawów, chcieliby zdiagnozować swoje dziecko pod kątem wad postawy, cierpią na osteoporozę lub reumatyzm, a także mają zaburzenia czucia.

Szczegółowy kosztorys usług razem z informacjami do zarejestrowania znajdują się na witrynie internetowej placówki. Przyjęte są zarówno dzieci, osoby dorosłe, jak i seniorzy. Do poradni kierują się osoby z zaburzeniami ruchu, nabytymi albo wrodzonymi. Najczęściej do ośrodka przychodzą pacjenci ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa lub dużych stawów.

Mają oni zwykle takie objawy jak: duża bolesność, ograniczenie ruchów, rwa kulszowa, zespoły korzeniowe aż po niedowłady kończyn. Jeżeli to tylko możliwe, realizowane jest leczenie zachowawcze. O ile z kolei pojawi się konieczność zabiegu operacyjnego, to też jest wykonywany we wskazanej placówce. Zastosowane mogą być metody inwazyjne, jak i mało inwazyjne. Specjaliści są świadomi, jak znaczące jest holistyczne podejście do pacjenta. Kiedy okaże się to konieczne, skierują pacjenta na konsultację do specjalistów z innych dyscyplin.

Wykwalifikowani specjaliści podwyższają regularnie kompetencje i nie jest dla nich trudne zajęcie się skomplikowanymi przypadkami. W Sports Medic podejmowane są zabiegi chirurgiczne dotyczące traumatologii. Inne części oferty to: konsultacje przez telefon, konsultacje specjalistyczne w zakresie ortopedii sportowej, zabiegi chirurgiczne kolan, barku, ręki, stawu skokowego, stopy, USG narządu ruchu, pełna diagnoza czy wdrażanie spersonalizowanego procesu usprawniania układu ruchu.

Zobacz także